Mercedes-Benz став найприбутковішим виробником фургонів

Mercedes-Benz V-Class (V250)Підрозділ концерну Daimler AG, що виробляє комерційний транспорт під маркою Mercedes-Benz, опублікувало фінансові дані за 2013 рік. Згідно з оприлюдненим прес-релізом, в 2013 році виручка компанії від продажу мінівенів і фургонів збільшилася на 16 відсотків порівняно з показником попереднього року і досягла 631 мільйона євро. Такий результат дозволив Mercedes-Benz стати найприбутковішим в світі виробником подібних машин.

«Прекрасний результат в 2013 році. Продажі росли, навіть незважаючи на те що наш основний ринок - Західна Європа - був слабкий. При цьому вдвічі збільшилися темпи нашого зростання в Китаї, Східній Європі та Латинській Америці. Повернення продажів на рівень 6,7 відсотка (270 тисяч машин за 2013 в порівнянні з 252 тисячами у 2012 році, примітка «Мотора») робить нас найприбутковішим виробником фургонів у світі», - зазначив глава Mercedes-Benz Vans Фолькер Морхінвег. При цьому топ-менеджер не привів порівняльні дані з іншими марками.

Mercedes-Benz V-Class (V250)

Особливе місце в звіті компанії приділено співпраці з «Групою ГАЗ», яка з минулого року випускає на підприємстві в Нижньому Новгороді фургон Sprinter Classiс. Збірка чотирициліндрових дизельних двигунів для моделі налагоджена на Ярославському моторному заводі. У проект було вкладено 190 мільйонів євро, 100 мільйонів з яких виділив концерн Daimler, а іншу частину надав Горьковський автозавод. У 2013 році німецька компанія продала по всьому світу (включаючи Росію) 166 тисяч тисяч «Спринтерів», що більше на п'ять відсотків порівняно з попередньому показником.

Щорічно в Росії продається близько 150 тисяч легких комерційних машин, два відсотки з яких - «Мерседеси». За рахунок місцевого виробництва компанія планує збільшити свою присутність в цьому сегменті в два-чотири рази.

У модельну лінійку комерційних автомобілів Mercedes-Benz входять автомобілі Citan, Sprinter і V-Class.

Джерело: motor.ru