Mercedes придумав систему, яка буде знати про вас усе

Що було б, якщо машина вже знала, як вам потрібно відрегулювати сидіння, які ви любите радіостанції і як краще налаштувати клімат-контроль? Ймовірно, це привернуло б нових потенційних покупців. Принаймні, в « Мерседесі» думають саме так. Проект, який знаходиться в розробці, автоматично зможе збирати інформацію про те, як водії і пасажири використовують автомобіль, аналізувати дані і з їх допомогою передбачати бажання і потреби власників.

Всі налаштування зможуть передаватися від автомобіля до автомобіля, але тільки марки Mercedes-Benz. У компанії вважають, що це стане ще одним приводом для клієнтів залишатися лояльними бренду. «Сьогодні коли ви купуєте або позичаєте машину, вам потрібно досить довгий час, іноді тижні, щоб звикнути до нового авто і налаштувати його повністю під себе», - говорить Йоханн Юнгвірт, виконавчий директор центру досліджень і розробок.

У Франкфурті в минулому році Mercedes-Benz представили концепт S-Class Coupe, і на ньому ж був встановлений прототип такої системи. Цей проект є свого роду відгалуженням розробки, названої «з'єднані автомобілі». Концепт системи швидко переріс в прототип через постійно дешевшають датчиків і збільшується продуктивності процесорів.

Але що робить систему «Мерседеса» по-справжньому інноваційною та навіть незвичайною, так це особливі можливості. Якщо система, наприклад, розпізнає дитини в салоні в 7:30 ранку в будній день, вона автоматично виведе на екран всю інформацію про трафік на шляху до школи. Якщо ж дитину в салоні немає, на екрані з'явиться звіт про пробки на маршруті до офісу.

Зрозуміло, в компанії стверджують, що система не зможе поділитися інформацією без дозволу власника. Але в тому, щоб поділитися даними, є і свої плюси. Наприклад, дилери та автосервіси зможуть попереджати водія про необхідність проходження огляду або нагадати про планове ТО. Ще один приклад просто приголомшує: система стежить за поведінкою підвіски автомобіля і, якщо колесо отримує удар в результаті наїзду на яму, місцеві власті отримають звіт про необхідність ремонту дорожнього полотна на конкретній ділянці.

Джерело: autoutro.ru