Mercedes випустить на ринок водневий автомобіль в 2017 році

B-Class F-Cell

У автовиробників, що займаються розробкою і випуском автомобілів нетрадиційної паливної орієнтації, є кілька альтернатив на вибір. І на сьогоднішній момент дійсно складно сказати, на якому паливі ми всі будемо пересуватися в майбутньому. У наші дні превалюють гібриди і автомобілі на акумуляторах, які завойовують все більшу частину ринку. Але найбільші світові компанії роблять ставку на водневе паливо.

Toyota планує випустити на ринок масовий водневий автомобіль вже наступного року, а Honda пообіцяла, що не відчепиться від світових тенденцій і створить свою версію на основі FCX Clarity через пару років. Але європейські бренди теж не сплять. Mercedes-Benz, взагалі-то, був готовий продавати свій водневий автомобіль вже цього року. Вони проводили випробування цілого табуна B-Class, які були оснащені моторами на водневій тязі. Однак, їм завадив той факт, що такі автомобілі дуже дорогі як у виробництві, так і в обслуговуванні. Ідея не окупилася б.

Тому німці вирішили скооперуватися з іншими компаніями, щоб заощадити на інвестиціях. Торік Mercedes підписали угоду про співпрацю з Ford і Nissan. І їх спільне підприємство принесло свої плоди - Mercedes-Benz запустить у продаж свій водневий автомобіль в 2017 році.

Глава відділу продажів компанії Ола Калленіус заявив виданню Motoring: «В даний час ми маємо на ринку вже кілька моделей на водневій тязі, проте всі вони випускаються малим тиражем. Ймовірно, в 2017 році наступить час для наступного покоління таких авто». Ймовірно, Калленіус має на увазі кросовер.

Водночас, в Mercedes сьогодні стурбовані слабо розвиненою інфраструктурою, необхідною для запуску автомобілів нового покоління. Навіть в Європі поки що не так багато заправних станцій, де можна було б поповнити запас водню. Саме тому і німці, і багато інші великі компанії вкладають в розвиток не тільки альтернативних джерел енергії, а й інфраструктури.

Джерело: autoutro.ru