Баттон закликав клієнтів Mercedes-Benz об'єднатися для боротьби з Renault і Ferrari

Дженсон Баттон за кермом боліда McLaren на тестах в Хересі.Гонщик McLaren Дженсон Баттон звернувся до всіх команд Формули-1, що використовують двигуни Mercedes-Benz, з пропозицією об'єднати зусилля з доведення нового мотора. Разом з McLaren німецькі силові агрегати встановлені на боліди Williams, Force India, а також на шасі заводського колективу Mercedes AMG. На думку британського спортсмена, кооперація між цими колективами допоможе їм здолати суперників з моторами Ferrari і Renault.

«Очевидно, ми з [пілотом Mercedes AMG] Ніко Росбергом працюємо за різними програмами. Ми використовуємо різні режими двигуна і перевіряємо різні вузли, - цитує Баттона Autosport. - З обох машин надходить дуже важлива інформація. Боліди Force India і Williams також зібрали чималий кілометраж. Зрозуміло, всі учасники Формули-1 змагаються один з одним, але чим більшим обсягом даних ми зможемо обмінятися, тим краще це позначиться на наших виступах в чемпіонаті. Нам слід працювати спільно».

У 2014 році всі команди використовують силові агрегати, побудовані відповідно до нового технічного регламенту. Кожна установка складається з двигуна внутрішнього згоряння, турбокомпресора, двох систем рекуперації енергії (ERS) і енергоблоку, нагромаджуючого електрику. У перші два дні колективних тестів найбільші труднощі з мотором для 2014 виникли у Renault: клієнти французької фірми не змогли провести повноцінні випробування через порушення зв'язку між енергоблоком і тепловим генератором, що входять до складу ERS. Силові установки Mercedes-Benz, навпаки, показали себе найбільш результативними: саме машини з німецькими двигунами подолали найбільшу дистанцію на тестах.

Здійснення прохання Баттона ускладнюється тим, що в 2015 році McLaren перейде на мотори Honda. Глава автоспортивного підрозділу концерну Daimler Тото Вольфф не раз говорив, що для Mercedes-Benz особливо важливо не допустити витоку інтелектуальної власності до конкурентів.

Джерело: motor.ru