У завод фірми Mercedes-Benz в Таскалузі інвестують два мільярди доларів

Завод фірми Mercedes-Benz в ТаскалузіРоберт Есенов, drive.ru

Виробництво кросовера Mercedes ML нового покоління почалося на заводі в Таскалузі (штат Алабама) 20 липня 2011 року. На запуску виробництва був присутній глава компанії Mercedes-Benz Дітер Цетше, губернатор штату Алабама Роберт Бентлі і мер Таскалузи Уолт Меддокс. Але настільки високопоставлені особи зібралися на підприємстві не тільки з цього приводу. Крім іншого Дітер Цетше оголосив, що північноамериканський завод компанії Mercedes-Benz з виробництва легкових автомобілів чекають інвестиції у розмірі двох мільярдів доларів. На що підуть гроші?

Німецькі керівники вирішили збільшити потужності підприємства, будівництво якого почалося ще в 1993 році, а перший автомобіль був випущений в лютому 1997-го. Правда, поки не повідомляється, наскільки планується розширити виробництво з нинішніх 174 тисяч машин на рік. Зараз із заводу, який займає площу 298 700 м2, Сходять автомобілі трьох моделей - ML, GL і R-Class. Проте в найближчому майбутньому мерседесівці хочуть налагодити в Таскалузі випуск сімейства Mercedes C-класу. Прийдешні інвестиції розраховані і на це.

 

mercedes-benz c-class

За свою історію Mercedes C-класу ніколи не випускався на території США. Нинішня модель збирається в Німеччині, Мексиці, ПАР, Єгипті, Бразилії, Малайзії та Індії.

З промови Дітера Цетше було ясно, що місце для кросовера Mercedes R-класу навряд чи знайдеться. Воно й не дивно: щорічно німці збиралися продавати до 50 тисяч пятидверок тільки в одних Штатах, а в підсумку з 2005 по 2010 рік в США реалізували всього 49653 машини. Зате з іншими моделями у компанії зі Штутгарта проблем немає, на що непрямо натякають плани про розширення виробництва в Алабамі. Наприклад, в 2010-му німці зафіксували загальний приріст продажу на світовому рівні 15,3% (разом - 1167700 автомобілів), а Mercedes C-класу став успішніше на 11% (250 600 машин) у випадку з седаном і на 9 % (62 900) у випадку з універсалом.