Випуск хетчбека Mercedes-Benz A-класу стартував у Фінляндії

Високий попит на А-клас змусив Mercedes шукати додаткові виробничі потужності. Такі швидко знайшлися на фінському автозаводі Valmet Automotive. Власне сама угода про виробництво була укладена приблизно рік тому, а 30 серпня 2013 перші примірники хетчбеків A-класу фінської збірки зійшли з конвеєра.

Mercedes-Benz A-Class

З січня по липень 2013 А-клас разом з співплатформенним компактвеном B-класу і седаном CLA розійшлися в кількості 202 149 штук.

Фінський завод Valmet

Фінський завод Valmet працює з 1968 року. В минулому тут за контрактами випускали легковики марок Saab, Porsche, Renault, Lada, Talbot, Opel, Fisker, Think, Garia, Marussia. Тепер ось список поповнився Мерседесом.

Враховуючи зростаючий попит, німці розраховують, що з 2013-го по 2016 рік їх фінські партнери випустять більше 100 000 легковиків А-класу. Тим часом лінійка компактів продовжить розширення. Найближча новинка - паркетник Mercedes-Benz GLA, який дебютує у Франкфурті. До речі, успіх сімейки Мерседесів на платформі MFA не вперше змушує фірму розширювати виробництво. Наприклад, крім «домашнього» заводу в німецькому Раштатті В-клас випускається в Кечкеметі (Угорщина), на заводі, побудованому Мерседесом три роки тому. На тому ж майданчику в січні 2013 року запустили на конвеєр четиридверку CLA. А паркетник GLA скоро запустять у Раштатті, але для китайського ринку його збірку намічено організувати на СП Beijing Benz Automotive Corporation.

Леонид Попов, drive.ru