Компанія Mercedes вивчає потенційний позашляховик GLC

Обговорюваний нині на фірмі Mercedes гігант GL Coupe (GLC, ім'я поки умовне) повинен битися на ринку з такими майбутніми новинками, як Audi Q8 і BMW X7. Від звичайного GL модель GLC відрізнятися буде в першу чергу задньою частиною кузова і похилим дахом в стилі CLS Shooting Brake. Спереду ж покупці виявлять змінений бампер, підкориговану оптику і грати радіатора. Також GLC отримає покращений інтер'єр.

Mercedes-Benz GLC

Новинка сподобається тим любителям великих позашляховиків, яким існуюча модель GL здається занадто грубою і консервативної на вигляд.

Конкуренти новинки

Модель Audi Q8 буде базуватися на розтягнутій платформі від наступного Q7. З'явиться купеподібний позашляховик Ауді в 2015 році. Під його капотом очікуються дизельні, бензинові та гібридні силові установки потужністю від 270 до 435 к.с. Суперник BMW X7 базується на «візку» наступного X6, але так само, як і його інгольштадский конкурент, від родинного X6 повинен відрізнятися трохи більшими розмірами та помірною стилізацією під купе. Серед трійці конкурентів саме X7 з'явиться пізніше всіх - у 2018 році. Прогнозовані «серця» - дизельні та бензинові агрегати з віддачею близько 400-500 к.с.

Великі позашляховики не користуються особливою пошаною в Європі, але прихильно приймаються в Китаї і США. Саме в Америці і передбачається випускати GLC (на мерседесівському заводі в штаті Алабама). Якщо ідея буде схвалена, то на ринок GL Coupe потрапить, швидше за все, тільки в 2016 році. З нововведень по частині техніки очікується поява на цій моделі потужного (більше 300 к.с.) і ефективного шестицилиндрового дизеля серії OM 656. А в 2017 році GLC може приміряти нове покоління бензинового агрегату V8, який буде поєднуватися з дев'ятиступеневим «автоматом».

Леонид Попов, drive.ru