Раритетний Mercedes продано за рекордну ціну

На що проходить в даний час в англійській Гудвуді «Фестивалі швидкості» аукціонний дім Bonhams виставив на торги гоночний Mercedes W196R, на якому в 1954 році виступав легендарний аргентинський гонщик і п'ятикратний чемпіон світу Хуан-Мануель Фанхіо. Саме на цьому автомобілі з номером шасі 00006/54 Фанхіо виграв Гран-Прі Німеччини та Швейцарії. Організатори аукціону припускали, що цей раритетний автомобіль викличе чималий інтерес у різного роду колекціонерів, але кінцева ціна перевершила всі їхні очікування.

Mercedes W196R

Якийсь досить забезпечений любитель автомобільних раритетів, що побажав, як прийнято в подібних випадках, залишитися невідомим, виклав за болід Фанхіо $ 29650095 або 19601500 фунтів стерлінгів, включаючи всі податки і комісійні відрахування.

Mercedes W196R

Що стало абсолютним рекордом аукціонного дому Bonhams. Глава Bonhams Роберт Брукс сказав, що за п'ятдесят років він ще жодного разу не бачив, щоб хтось викладав таку суму за автомобіль. Втім, визнав він, Mercedes W196R Хуана-Мануеля Фанхіо безумовно коштує таких грошей, так як «є одним з найвидатніших гоночних автомобілів 20 століття і частиною світової автоспортивної історії».

Mercedes W196R

Незважаючи на вражаючу суму, цей автомобіль аж ніяк не є абсолютним рекордсменом. У травні минулого року американський мільярдер і співвласник компанії Nextel Крейг Маккоя віддав $ 35 млн за Ferrari 250 GTO належить колись іншому великому гонщикові - серу Стірлінг Мосс. До слова сказати, в 1996 році цей автомобіль був оцінений всього в $ 3,5 млн, так що вкладення коштів у раритетні авто можна визнати досить вдалою інвестицією.

Джерело: auto.mail.ru