Mercedes-Benz оснастить машини рятувальними QR-кодами

QR-код "Рятувальна схема"

З поточного року компанія Mercedes-Benz почне оснащувати всі свої автомобілі спеціальними QR-кодами. За допомогою цих наклейок рятувальні служби зможуть отримати через смартфони спеціальні схеми, що вказують на те, де і як розрізати автомобіль у разі серйозної аварії для вилучення постраждалих.

Рятувальникам для отримання даних буде необхідно піднести смартфон або планшетний комп'ютер, оснащений камерою, до QR-коду. На екрані гаджета з'явиться схема конкретного автомобіля із зазначенням місць розташування паливного бака, подушок безпеки і проводки, а у випадку з гібридними машинами - додаткових акумуляторів і кабелів високої напруги.

Наклейки розташуються на люку горловини паливного бака і на середній стійці кузова машини, так як ці деталі у випадку дорожньо-транспортної пригоди виявляються найбільш доступними зовні.

У Mercedes-Benz відмовилися від патентування своєї розробки для того, щоб нею могли скористатися інші автовиробники.

Компанія Mercedes-Benz оснащує свої автомобілі рятувальними схемами з 1979 року. Тим не менш, німці впевнені, що QR-коди будуть ефективніше, так як час від часу рятувальники не можуть знайти в автомобілі потрібної інформації, яка, як правило, розташовується на сонцезахисних козирьках, і змушені телефонувати в компанію для отримання потрібної інформації. При цьому якщо схема була загублена, то у Mercedes-Benz є спеціальна сторінка в інтернеті, де її можна скачати для всіх легкових автомобілів марки.

Джерело: motor.ru