Mercedes вмонтує «автопілот» у свої авто S-класу наступного покоління

Компанія Mercedes в даний час проводить тестування власної роботизованої системи керування автомобілем, яка цілком може називатися «автопілотом» і конкурувати з Google-авто і роботами-автомобілями інших компаній. Представники Mercedes вже повідомили про те, що автоматизовані системи пройшли успішне тестування, показавши відмінні результати при звичайному водінні, включаючи прискорення, гальмування і керування "бубликом".

Mercedes-Benz з автопілотом

У число тестів також входили потенційно аварійні ситуації, включаючи екстрене гальмування перед перешкодою (наприклад, автомобілем, який раптово змінює курс). Крім того, тестування проходить і функція по обгону на дорозі зовсім без участі водія. «Автопілот» від Mercedes здатний стежити за рядності руху, плюс керувати автомобілем у пробці.

Що стосується швидкісних трас, то система показала успішні результати аж до швидкостей в 200 кілометрів на годину (лінійна швидкість без перетину смуг). У майбутньому Mercedes планує додати можливість зміни смуги руху на автобанах, для відповідних швидкостей. Свою автоматичну систему керування автомобілем компанія порівнює з автопілотом літака, який може виконувати ряд рутинних операцій при переміщенні з точки А в точку Б без участі пілота-людини.

Незважаючи на те, що Mercedes планує створити повністю автоматичну систему управління, водієві не вдасться їхати, відкинувшись на спинку сидіння і закинувши руки за голову. За законодавством (принаймні, США), водій повинен тримати хоча б одну руку на кермі. Тим не менш, така система дійсно може сильно спростити життя водія, а також зробити їзду більш безпечною.

Джерело: habrahabr.ru