Mercedes GLA: висока мода

На Шанхайському автосалоні до багатьох стендів складно проштовхнутися, а цього року особливо тісно на мерседесівському: все-таки не кожен день в гамі німецького виробника з'являється повністю нова модель, та ще й така цікава. Це поки концепт, але особливий: з одного боку перед нами майже готовий до запуску в серію автомобіль, який буде конкурувати з BMW X1, Audi Q3 і Range Rover Evoque, а з іншого - це експериментальна розробка, повна химерних рішень, які навряд чи підуть у виробництво. Загалом, німці дали волю фантазії і наділили "паркетник" вельми незвичайним обладнанням і екстравагантним інтер'єром.

Mercedes-Benz GLA

Mercedes-Benz GLA

Габарити кузова - 4383 × 1978 × 1579 мм. Таким чином, модель буде крупніше співлатформенного седана А-Класу, але серед кросоверів в своїй категорії GLA - один із найбільш компактних. BMW X1 довша на 92 мм, Audi Q3 - на 2 мм, а Range Rover Evoque коротше на 28 мм.

Уявіть, що ви під'їжджаєте на автомобілі до білої стіни, і його фари починають працювати, як потужний кінопроектор: на імпровізований екран можна проектувати фільм з мультимедійної системи машини або фотографії зі смартфона, або інтернет-сторінку. Швидше за все, цю функцію не успадкує серійний Mercedes GLA, але в концептах такі дивовижні рішення - найцікавіше. Тим більше у цієї розробки є перспективи. А ще тут відеокамери, вбудовані в рейлінги на даху. Подорожуючи по мальовничих місцях, можна записувати відео у форматі 3D, а крім того, ці камери зроблені знімними, щоб їх можна було, скажімо, закріпити на велосипедному шоломі і зафільмувати свою поїздку на маунтін-байку. Подібне обладнання - з області експериментів, а в іншому перед нами саме такий кросовер, який в недалекому майбутньому з'явиться на вулицях.

Mercedes-Benz GLA

П'яті двері обладнано сервоприводом, що ріднить мініатюрний кросовер зі «статусними» моделями, в яких водієві не пристало обтяжувати себе зайвими маніпуляціями

Mercedes GLA не з тих утилітарних кросоверів, які загубляться в міському потоці: німці явно прагнули зробити саму «дизайнерську» модель в класі, і це ріднить новинку з Range Rover Evoque. Треба сказати, інші конкуренти не роблять ставку на сміливі ідеї, і вже в цьому плані мерседесівська новинка має фору перед ними.

Mercedes-Benz GLA

Творці машини вважають, що їх кросовер дозволяє «втекти від буденності», автомобіль вийшов не так утилітарним, скільки спортивним. Правда про те, що GLA буде «гарячіше», ніж інші кросовери цього класу, поки мови не йде. Але стиль машини вийшов і справді дуже динамічним, а для додання деякої схожості зі спортивними купе бічні скла позбавлені рамок.

Mercedes-Benz GLA

Навряд чи в серію піде настільки вигадлива обробка сидінь з нарочито великими стібками, вивернутими назовні. Творці машини навіщось підкреслюють, що сукупна довжина цих виконаних вручну швів - більше 20 метрів. Також напівпрозора передня панель, напевно, поступиться місцем більш традиційній. Але в цілому архітектура салону повинна зберегтися: великі повітрозабірники, високий підлокітник, що переходить в центральну консоль і розділяє передню частину салону на два кокпіта, витончені органи управління - все це виглядає цікавіше, ніж салони більшості конкурентів.

Mercedes-Benz GLA

Вбудоване у вентиляційні повітроводи підсвічування інформує сідоків про температуру повітря, що надходить в салон: коли клімат-контроль налаштований на 22 ° С, вони світяться білим, якщо температура вище - червоним, а якщо нижче - синім

Звичайно, у серійного Mercedes GLA буде широка гама моторів, але для концепту обраний такий силовий агрегат: 2-літрова бензинова «четвірка» з турбонаддувом, що видає 211 к.с., що працює у зв'язці з 7-ступінчастим "роботом" з двома зчепленнями. Привід - повний. По всій видимості, мерседесівці вважають саме цю модифікацію оптимальною для компактного кросовера. Такої потужності, мабуть, досить, щоб компактний автомобіль носив статус спортивного кросовера. Втім, базова версія буде, звичайно, куди скромніше, і привід у неї буде переднім. Всі технічні подробиці майбутньої новинки ми дізнаємося на презентації серійного Mercedes GLA, яка має відбутися наприкінці листопада на Лос-Анджелеському автосалоні. Світові продажі стартують на початку 2014 року.

Mercedes-Benz GLA

А ще мерседесівці запевняють, що навіть якщо футуристичні рішення, втілені в шанхайському концепті, не з'являться на серійному кросовері, вони все одно не є відірваною від реальності вигадкою. У майбутньому вони можуть мати цілком утилітарні функції. Скажімо, проектори в передніх фарах здатні відображати вказівки навігаційної системи прямо на асфальті попереду машини: так наочніше. А крім того, в цьому є резон у тому числі і з точки зору безпеки: сусіди по потоку і пішоходи будуть заздалегідь знати про передбачуваний маневр машини. Напевно, це справді непогане доповнення до традиційних «поворотників». Втім, якщо кожна машина на вулиці почне висвічувати попереду себе різного роду стрілки, на дорожньому полотні, напевно, запанує хаос...

Павел Ёлшин, auto.mail.ru