Китайці будуватимуть автомобілі на платформах Mercedes-Benz

Китайський автовиробник BAIC (Beijing Auto Industry Group) домовився з концерном Daimler про використання платформ Mercedes-Benz для власних автомобілів. Про це повідомляє Chicago Tribune.

«Даймлер» почав співпрацювати з концерном BAIC, більшою частиною якого володіє держава, в 2005 році. Першою німецькою моделлю, яку почали випускати в Китаї на спільному підприємстві двох автовиробників, було сімейство Mercedes-Benz E-Class. Потім до нього приєдналися GLK і С-Class.

Зараз продажі «Мерседесів» в КНР сильно впали - за перші два місяці 2013 було реалізовано 26,8 тисячі машин. Для порівняння, Audi за той же термін продала майже 68 тисяч автомобілів.

У лютому поточного року Daimler оголосив про придбання 12 відсотків акцій BAIC. Вартість угоди склала 640 мільйонів євро. Передача пакету цінних паперів повинна завершитися до кінця нинішнього-початку наступного року.

Крім «мерседесовских» шасі, в BAIC використовують і платформи Saab 9-3 і 9-5. Такі машини китайці продають під брендом Beiqi. Права на використання агрегатів «Сааба» були придбані BAIC в грудні 2009 року. Сума операції склала 1,4 мільярда шведських крон (197 мільйонів доларів США).

Джерело: motor.ru