Седан Mercedes CLA 45 AMG отримав найпотужнішу «четвірку»

Коли мова заходить про седан Mercedes CLA 45 AMG, волею-неволею задумаєшся про автоспорт. Скільки там нині видають мотори гоночних болідів чемпіонатів WTCC і WRC? Інженери знімають з чотирициліндрового турбомотора 1.6 трохи більше 300 сил. Звичайно, це не межа по гоночним мірками. Але це анітрохи не применшує достоїнств мотористів з Аффальтербаха - німці взяли дволітровий двигун з турбонаддувом і вийняли з нього аж 360 сил і 450 Н • м. За словами творців агрегату, це найпотужніший серійний мотор з чотирма циліндрами!

Mercedes-Benz CLA45 AMG

За словами інженерів компанії Mercedes-Benz, на CLA 45 AMG ставиться преселективний «робот» посиленої конструкції - пік реалізованого моменту досягає 450 Н • м. Саме стільки видає дволітрова «четвірка» M133.

Mercedes-Benz CLA45 AMG

У звичайних умовах вся тяга передається на передні колеса, але в разі їх пробуксовки назад може йти до 50% моменту.

Полум'яне «серце» відноситься до сімейства M133 і оснащується безпосереднім уприскуванням, фазообертачами на впуску і турбокомпресором twin-scroll (робочий тиск - до 1,8 бару). Алюмінієвому мотору відрядили ковані колінчастий вал і поршні, а багато деталей, включаючи поршневі кільця і стінки циліндрів, покриті спеціальним складом, що зменшує тертя. У результаті німці можуть похвалитися не лише високою віддачею, але і вражаючими паспортними показниками економічності. Наприклад, на 100 км седан споживає 6,9 л бензину, відповідаючи при цьому нормам Євро-6.

Mercedes-Benz CLA45 AMG

Внутрішнє оздоблення AMG-версії відрізняється кермом з замшевими вставками, новими кріслами-ковшами, обробкою вуглепластиком і перемикачем режимів «робота» в стилі вже знайомих AMG-машин.

Але в Росії покупцям більше важливі інші цифри. Наприклад, «сорок п'ятому», який комплектується тільки «роботом» з двома «мокрими» зчепленнями, вистачає 4,6 с для набору 100 км/год (аналогічний показник і в A 45 AMG). Для порівняння, седан Audi S3 (300 к.с., 380 Н • м), оснащений роботизованою «механікою» S tronic, робить це за 4,9 с, а пятидверка BMW M135i xDrive (320 «коней», 450 ньютон-метрів ) - за 4,7. У всіх трьох «заряджених» автомобілів максимальна швидкість обмежена електронікою на 250 км/год.

Mercedes-Benz CLA45 AMG

Родзинка 360-сильного двигуна (суха маса мотора - 148 кг) - допрацьована система охолодження з елементами від суперкара Mercedes SLS AMG.

Було багато роботи у фахівців з ходової частини. В порівнянні із звичайними моделями CLA версія AMG відрізняється переглянутою еластокінематикою підвісок, новими поворотними кулаками, більш жорсткими кріпленнями підрамників до кузова, підвищеною кутовою жорсткістю. Вдобавок німці переналаштували пружини і амортизатори, поставили потовщені стабілізатори поперечної стійкості. Передня вісь забезпечена 350-міліметровими перфорованими дисками (чотирьохпоршневі механізми), а задня - 330-міліметровими.

Mercedes-Benz CLA45 AMG

Багаторежимна система стабілізації отримала функцію Curve Dynamic Assist - технологію, що імітує блокування диференціала шляхом пригальмовування коліс з внутрішньої сторони під час повороту.

У початкову комплектацію седана Mercedes CLA 45 AMG входять повнопривідна система з електрогідравлічним багатодисковим зчепленням, що підключає задні колеса, нова випускна система з електрорегульовальним клапаном, який відкриває свободу «голосу» мотора, і полегшені колісні диски з шинами розмірністю 235/40 R18. Європейські та російські дилери почнуть приймати замовлення вже в липні 2013 року, а перші клієнтські машини приїдуть у вересні. Але ціна є тільки поки для ринку Німеччини - від 56 078 євро. Там же, наприклад, за BMW M135i xDrive просять 44 750 євро, а за більш великий, але менш потужний седан Audi S4 (333 сили, 440 Н • м) - 55 200 євро.

Роберт Есенов, drive.ru