Болід легендарного пілота Формули-1 піде з молотка

Mercedes-Benz W196

Гоночний Mercedes-Benz W196 п'ятикратного чемпіона Формули-1 Хуана Мануеля Фанхіо буде проданий на аукціоні Bonhams. Торги відбудеться 12 липня 2013 року на Фестивалі швидкості в британському Гудвуді.

На цьому автомобілі аргентинський гонщик виграв Гран-прі Швейцарії, який достроково приніс йому другий за рахунком чемпіонський титул. Крім того, це був перший болід Mercedes-Benz, що забезпечив перемогу німецькій команді після Другої світової війни.

Mercedes-Benz W196 володів передовими на середину 50-х років минулого століття технологіями. Він мав легкосплавне шасі, рядний восьмициліндровий двигун з уприскуванням палива і інноваційну гальмівну систему. Крім того, це був перший в історії автомобіль, форма кузова якого розроблялася за допомогою аеродинамічної труби.

Болід не буде піддано реставрації - на ньому залишаться оригінальна бруд і подряпини, отримані в гонках.

Президент аукціону Роберт Брукс розповів виданню Daily Mail, що це «самий приголомшливий і дорогий» лот за його майже п'ятидесятирічну кар'єру в Bonhams. «У нас була пара машин, які ми продали більш ніж за 5 мільйонів фунтів стерлінгів (більше 7,5 мільйона доларів). Тепер ми вважаємо, що Mercedes-Benz W196 обійде цей показник », - пояснив Брукс.

Легендарний аргентинський гонщик Хуан Мануель Фанхіо, який народився в 1911 році, є одним з найбільш успішних учасників Формули-1. Він виграв п'ять чемпіонських титулів за сім сезонів у 50-ті роки двадцятого століття (в 1951, 1954, 1955, 1956 і 1957 році).

Джерело: motor.ru