Фірма Mercedes-Benz допоможе водіям не їздити під «цеглину»

Німці почали перейматися специфічною проблемою: на дорогах Німеччини регулярно спостерігаються випадки помилкового виїзду на смугу зустрічного напрямку, в основному на автомагістралях. Таких епізодів набирається до 2800 в рік. Чи то втома з неуважністю роблять свою справу, чи то складні розв'язки. В останні місяці 25 чоловік загинули через такі помилки (інший раз навіть через не свої).

Програми розпізнавання зображень, розуміючі знаки, не вперше з'являються на автомобілях. Все питання в розширенні переліку знаків, які система може коректно визнати і інтерпретувати згідно дорожньої ситуації.

Компанія Mercedes-Benz пропонує рішення: електроніка, що розпізнає знак «цеглина» і піднімає тривогу (яскраве візуальне попередження на панелі приладів спільно з гучним звуковим сигналом), якщо водій має намір поїхати в неправильному напрямку.

Mercedes-Benz Next S-Class

Новий S-клас виявиться одним з найбільш насичених електронікою автомобілів в світі. Тут працюватимуть і просунута система машинного зору, і цілий набір систем превентивної безпеки - від уже звичного автоматичного гальмування до автопілоту, здатного в деяких нескладних дорожніх ситуаціях повністю брати на себе рульове управління.

Комплекс спирається на дані відеокамери, що стоїть за лобовим склом. В якості додаткового підтвердження хибного напряму руху використовуються свідчення навігаційної системи. Та ж сама програма заодно навчена розпізнаванню знаків обмеження швидкості, заборони обгону і знаків, що скасовують дані обмеження. Відповідні попередження повинні допомогти водієві не порушувати правила. І хоча поки софт адаптований під німецькі знаки, програмісти працюють на тим, щоб він коректно діяв і в інших країнах. Протягом нинішнього року даний асистент з'явиться на рестайлінговому E-класі і новому S-класі. Пізніше він буде поступово поширений на інші моделі Mercedes-Benz.

Леонид Попов, drive.ru