Оголошено склад команд-учасниць перегонів DTM сезону 2011

Девід Култхард і Ральф Шумахер виступлять за Mercedes-Benz в гонках DTM 2011

Два колишніх гонщика «Формули-1», Девід Култхард і Ральф Шумахер, в сезоні 2011 знову виступлять на автомобілях AMG Mercedes C-Клас. Вони є найбільш відомими членами команд Mercedes-Benz в серії DTM. У кожного за плечима більше 20-річний досвід участі в автомобільних гонках, і із загального числа (426) стартів Гран-прі на їх частку припадає 19 перемог у «Формулі-1». Девід Култхард і Ральф Шумахер швидко стали фаворитами публіки в серії DTM.

mercedes-benz в гонках dtm

40-річний шотландець Девід Култхард дебютував в гонках DTM у 2010р. Під завісу першого року участі в цих перегонах він показав свій найкращий результат за сезон у фінальному заїзді в Шанхаї, посівши 8 місце, і одночасно встановив найкращий час кола. У турнірній таблиці 2011 Култхард знову змагатиметься за команду Mücke Motorsport на автомобілі Deutsche Post AMG Mercedes C-Class.

З 1994 по 2008рр.. Култхард взяв участь у 246 стартах «Формули-1», 150 з яких у складі команди McLaren-Mercedes. За період з 1996 по 2004рр.. він приніс команді «срібних стріл» 12 із своїх 13 перемог Гран-Прі, а в 1997р. завоював першу перемогу для McLaren-Mercedes в Австралії. Разом з Мікою Хаккіненом, чемпіоном світу «Формули-1» 1998 і 1999рр., гонщиком серії DTM від Mercedes-Benz у 2005-2007рр., Култхард став чемпіоном світу в «Кубку конструкторів» у складі команди McLaren-Mercedes в 1998р . У 2001р. він посів друге місце у світовому чемпіонаті.

В якості посланника благодійного фонду «Wings for Life» Девід Култхард прагне до підвищення обізнаності громадськості про діяльність цього фонду для осіб, які страждають паралічем нижніх кінцівок. Знаменитий шотландець сподівається, що його зусилля допоможуть благодійному фонду у проведенні досліджень в області лікування травм спинного мозку. За угодою зі спонсором команди, Deutsche Post, Mercedes-Benz також виділить місце на кузові гоночного автомобіля Култхарда для розміщення реклами фонду «Wings for Life» і в знак поваги перед тим, що гонщик робить для організації.

35-річний німець Ральф Шумахер почав свою кар'єру в серії DTM у квітні 2008р. в Хоккенхаймі і за дуже короткий термін став одним із самих популярних гонщиків чемпіонату. 2011 стане для нього четвертим сезоном в серії DTM і першим на автомобілі AMG Mercedes C-Клас, новим титульним спонсором якого виступить Salzgitter.

Шумахер завершив свою кар'єру в якості гонщика «Формули-1» в кінці 2007р., провівши 11 сезонів і 180 стартів Гран-Прі. Шість перемог, завойованих ним в гонках Гран-Прі, роблять його третім найуспішнішим німецьким пілотом «Формули-1» в історії після його брата, гонщика команди Mercedes GP Petronas Міхаеля Шумахера, та чинного чемпіона світу Себастьяна Феттеля.

mercedes-benz в гонках dtm

Девід Култхард: «Я дуже радий знову брати участь у перегонах серії DTM 2011 за Mercedes-Benz. Мій навчальний рік позаду - тепер я готовий до реального прогресу. DTM це чемпіонат, який відрізняє не тільки напружена боротьба, але також ентузіазм прихильників і безпосередній контакт гонщиків з глядачами. У "Формулі-1" ні з чим подібним я не зустрічався. Для мене гонки DTM це також чудова платформа для залучення уваги громадськості до діяльності фонду "Wings for Life". За минулий рік я багато чому навчився і заклав хорошу базу для мого другого сезону в цій серії. У фінальній гонці минулого сезону 2010 в Шанхаї я заробив перше результативне очко, і хотів би в новому сезоні частіше радувати своїх шанувальників».

Ральф Шумахер: «Я щасливий бути частиною сім'ї DTM і Mercedes-Benz. У гонках цієї серії мають значення найменші нюанси. Навіть сама незначна зміна налаштувань автомобіля може привести до істотного зниження часу проходження кола. Провівши три роки в DTM, два з яких я виступав в команді HWA, я абсолютно невимушено відчуваю себе за кермом AMG Mercedes C-Клас, і разом з моїм новим спонсором Salzgitter я готовий до наступного кроку в четвертому для мене сезоні в гонках серії DTM».

Норберт Хауг, віце-президент підрозділу Mercedes-Benz Motorsport: «Ми раді, що в 2011р. в нашій команді залишаються два фаворити публіки DTM. Девід дуже швидко освоївся на перегонах DTM і постійно прогресував у першому сезоні - заробивши в результаті своє перше очко і показавши найшвидший час проходження кола в Шанхаї. Я переконаний, що і в другому сезоні серії DTM тенденція збережеться. Для Ральфа майбутній сезон стане четвертим в DTM, і у нього вже великий досвід участі в цих перегонах. Я впевнений, що його результати можуть бути ще краще. Його поул на Норісрінге підтверджує, що у Ральфа є потенціал».

Девід Култхард - посланник благодійної організації «Wings for Life»

Девід Култхард одним з перших серед знаменитостей заявив про свою готовність представляти благодійну організацію «Wings for Life». Вже протягом ряду років Култхард здійснює активну діяльність від імені фонду, пропагуючи роботу організації по всьому світу і займаючись збором фінансових пожертв на дослідницькі проекти цього фонду. 2 листопада 2008 Девід привернув загальну увагу до своєї участі в роботі цієї благодійної організації, заявивши, що проведе свою останню гонку «Формули-1» під знаком «Wings for Life», при цьому кузов його гоночного боліда був пофарбований у фірмові кольори фонду . У 2011р. Девід так само надав свою персональну спонсорську зону на перегонах цілком фонду «Wings for Life».

Говорячи про свою роль посланника цієї організації, Девід Култхард заявив: «У автоперегонах все вирішують секунди, тоді як в медицині доводиться думати в масштабі років. Але в обох дисциплінах рішучість та воля до перемоги є обов'язковою умовою, якщо ви хочете досягти своєї мети у найкоротші терміни. Зробивши пожертву на адресу фонду "Wings for Life", ви допомагаєте зробити прорив у дослідженнях в області травм спинного мозку. Тому ваш внесок дійсно має значення».

Благодійна організація «Wings for Life», що пройшла процедуру державної сертифікації, була заснована в 2004р. з метою просування досліджень в області лікування паралічу нижніх кінцівок. «Wings for Life» інвестує в найбільш перспективні проекти медичних досліджень по всьому світу, спрямовані на пошук лікування травм спинного мозку і зосереджені, зокрема, на нові способи підвищення якості життя осіб, які страждають паралічем нижніх кінцівок. Всі внески на користь «Wings for Life» в повному обсязі йдуть на фінансування таких досліджень.

Джерело: drive.ru