Альянс Renault-Nissan і Daimler розширили співпрацю

Кооперація, що стартувала два роки тому, гігантів Daimler і Renault-Nissan в області двигунів і трансмісій отримала новий поштовх. В кінці минулого тижня глави компаній Дітер Цетше і Карлос Гон підтвердили запуск двох нових проектів, спрямованих на скорочення споживання палива автомобілями концернів. Перша з програм - спільні розробка та виробництво лінійки чотирициліндрових моторів з безпосереднім уприскуванням і турбінами. Ці нові ДВЗ повинні опинитися під капотами легковиків Daimler, Renault і Nissan в 2016 році.

Основна мета партнерів - втиснути найсучасніші технології в області ДВЗ в дуже компактний об'єм.

Крім класичних ДВЗ партнери мають намір спільно працювати над силовими установками на базі паливних елементів, а також підтримувати розробку та випуск сучасних тягових батарей для міських машин з нульовим вихлопом.

Другий проект - створення під керівництвом Даймлера нової автоматичної коробки передач. Особливих подробиць про неї партнери не повідомляють, крім того, що в даному вузлі будуть інтегровані технологи start/stop і park&shift by wire (передача керуючих команд по електронним шинам). Нові коробки будуть випускатися компанією Jatco (дочірня фірма Ніссана) в Мексиці за ліцензією Даймлера. Ці агрегати з 2016 року отримають легковика Nissan і Infiniti.

Леонид Попов, drive.ru