Компанія Mercedes-Benz запровадить надувні ремені безпеки

Наступне покоління седана S-класу на додаток до нових систем активної безпеки на зразок комплексу машинного зору 6D-Vision отримає і цікаву новацію у плані безпеки пасивної - надувні ремені Beltbags. Вони повинні знизити ризик отримання травм пасажирами на задніх сидіннях при лобовому зіткненні машин. Принцип дії цих ременів схожий на схему роботи звичайного ейрбегу. У разі аварії датчики виявляють серйозне перевантаження, блок управління включає газогенератор, який роздуває багатошаровий ремінь (з липучками для швів) майже в три рази проти звичайної ширини. Так зменшується навантаження на грудну клітку.,

Компанія Mercedes-Benz запровадить надувні ремені безпеки

Перший дослід з надувними ременями фірма зі Штутгарта поставила в 2009 році, коли випустила ультрабезпечний концепт-кар ESF S 400 Hybrid.

Оскільки сучасні манекени не в змозі показати всі переваги надувного ременя проти плоского, важлива частина дослідницької роботи припала на комп'ютерне моделювання, що відтворювало деформацію м'яких тканин людини при подібному ударі.

Компанія Mercedes-Benz запровадить надувні ремені безпеки

У практичних тестах мерседесівські випробувачі відзначили більш м'який край нового ременя (у вихідному, ще не надутому положенні) і легкість його застібання, що не поступається простоті використання звичайного ременя. До речі, оголошення щодо надувних ременів послідувало всього через кілька місяців після анонсу Мерседесом ще одного цікавого нововведення - активних замків ременів. Нагадаємо також, що піонером з впровадження надувних ременів безпеки на серійній машині була компанія Ford. Вони вперше з'явилися на поточному поколінні позашляховика Explorer.

Леонид Попов, drive.ru