Навколосвітній пробіг водневих "Мерседесів" перервався через ДТП

mercedes-benz f-cellКругосвітню подорож водневих автомобілів Mercedes-Benz B-Class F-Cell перервалося через дорожнього-транспортної пригоди в Казахстані. По дорозі з Алма-Ати в Балхаш екіпаж під номером три зіткнувся з однією з місцевих машин. У результаті "Мерседес" отримав серйозні пошкодження задньої підвіски. У ДТП ніхто не постраждав, обставини аварії зараз з'ясовуються.

Пошкоджений автомобіль, який до моменту аварії подолав понад 23 тисяч кілометрів, не зможе продовжити подорож. За словами одного з представників Mercedes-Benz Джеррі Стамуліс, для того, що не відставати від графіка поїздки в компанії було прийнято рішення не чекати поки автомобіль відремонтують і замінити пошкоджений B-Class на інший аналогічний автомобіль.

Кругосвітню подорож водневих "Мерседесів" стартувало в кінці січня поточного року. Маршрут пробігу протяжністю 30 тисяч кілометрів розрахований на 125 днів і проходить по чотирьох континентах і територіям 14 країн. Поїздка почалася в Штутгарті, звідки автомобіля вирушили на південь через Париж, Барселону, Мадрид і Лісабон, а потім на літаку були переправлені до США. Потім водневі B-Class проїхали по Північній Америці і Канаді і далі були переправлені до Австралії. Потім вони продовжили подорож через Китай. Незабаром автомобілі прибудуть до Росії, а їх пробіг завершиться в Штутгарті на початку червня.

Цим кругосвітнім пробігом компанія Mercedes-Benz планувала показати спроможність технології силових установок на паливних осередках, у яких електрика для електродвигунів виробляється в процесі хімічної реакції між воднем і киснем. Також виробник розраховує довести, що подібні автомобілі підходять для щоденного використання і здатні пересуватися на далекі відстані в будь-яких дорожніх і погодних умовах.

Джерело: auto.lenta.ru