Mercedes-Benz C-Class Coupe 2012

На Франкфуртському автосалоні пройшла презентація автомобіля Mercedes-Benz на базі купе С-Class для кузовний серії DTM. Нова машина дебютує в гонках в наступному році.

У перший день моторшоу у Франкфурті машину демонстрували пілоти команди Mercedes Petronas GP Міхаель Шумахер і Ніко Росберг. Хто знає, може через кілька років за кермом боліда DTM виявиться один з цих чудових пілотів.

mercedes-benz c-class coupe dtm

Не можна сказати, що автомобіль Mercedes-Benz кардинально відрізняється від своїх суперників з BMW і Audi. В основі машини все той же карбоновий монокок і каркас безпеки, закритий карбоновими панелями, що імітують деталі дорожнього купе C класу, яке було представлено на початку 2011 року. Забезпечувати притискну силу будуть все той же гігантський передній спліттер і заднє антикрило нової форми.

Купе Mercedes-Benz отримало чотирьохлітровий двигун V8 потужністю 500 кінських сил, який розкручується до 7500 оборотів в хвилину. У моторі встановлено по чотири клапани на циліндр, а максимальний обертовий момент дорівнює 500 Нм. Передавати крутний момент на ведучу задню вісь буде 6-ступінчаста секвентальная коробка, аналогічна тій, що використовують конкуренти. Довжина нового С-Class становить п'ять метрів, а ширина сягає 195 сантиметрів. При цьому колісна база дорівнює 275 сантиметрам. Маса автомобіля разом з пілотом лімітована на позначці 1050 кілограмів.

«Я вже протестував нову машину на трасі «Лаузітцрінг», і мені сподобалося це купе, - розповів пілот команди Mercedes Гері Пефетт в інтерв'ю Autosport. - В автомобілі 2012 року не буде важеля перемикання передач: замість цього ми будемо використовувати пелюстки, розташовані на кермі. Я звик до цієї системи у Формулі-1, так що я задоволений. Ще однією зміною стали покришки Hankook. Нові шини ширше, а їх боковини вище, ніж у нинішньої гоночної гуми. Все це допоможе домогтися більшого механічного зчеплення з дорогою».

У наступному сезоні до постійних учасників німецької кузовної першості DTM Audi і Mercedes-Benz приєднається компанія BMW. Всі три виробники вже представили машини для майбутнього чемпіонату. Конкурувати з Mercedes-Benz C-Class будуть Audi A5 і BMW M3.

Повне оновлення автопарку DTM пов'язано із зміною технічного регламенту. У наступному сезоні правила німецького чемпіонату будуть уніфіковані з японською серією Super-GT, а також американською Grand-Am. Наступним кроком в міжнародній експансії DTM стане установа нової першості на території США: в 2013 році дебютує Північноамериканський чемпіонат DTM. Проведенням турніру займуться організатори найпопулярнішої гоночної серії NASCAR США.