Завод Даймлера в Алабамі отримає мільярд доларів

Підприємство Mercedes-Benz U.S. International (MBUSI), розташоване поруч з містом Венс (округ Таскалуса, Алабама), отримає інвестиції в розмірі мільярда доларів. Кошти призначені для істотного розширення. А воно затівається в першу чергу заради приходу сюди електричних кросоверів суббренда EQ. Крім того, поруч з цехами по випуску легковиків буде зведений завод з виробництва тягових батарей. Він стане частиною нового ланцюжка акумуляторного виробництв Даймлера (ще заплановані нові потужності в Німеччині та Китаї). А в сусідньому окрузі Бібб компанія побудує новий глобальний логістичний центр.

Завод MBUSI в даний час випускає кросовери GLE, GLE Coupe і GLS, а також седан C-класу. Його розширення дозволить створити понад 600 нових робочих місць.

Оголошення про розширення MBUSI і його участю у випуску машин EQ зробив Маркус Шефер, член правління Mercedes-Benz Cars, який відповідає за виробництво, під час святкування 20-річчя заводу в Алабамі.

Первісток суббренда - батарейний паркетник EQC, чий вигляд нам віщував концепт Generation EQ, в 2019 році з'явиться на конвеєрі в Бремені. Пізніше до нього приєднається електричний хетчбек EQA, а далі очікуються ще оригінальні моделі. До 2025-го їх буде не менше десяти (з них три електричних Смарта, які теж увіллються в сім'ю EQ).

Випуск кросоверів суббренда EQ в Алабамі буде йти не окремо, його інтегрують в виробництво звичайних моделей, підкреслює компанія.

Що стосується заводу MBUSI, то будівельні роботи на його нових площах почнуться в 2018-м, а серійний випуск моделей EQ тут буде запущений на початку наступного десятиліття. Представники Mercedes-Benz також уточнили, що електрифікація торкнеться всіх сегментів, охоплених Даймлером, від крихітних Смартів до великих позашляховиків з трипроменевою зіркою. Так що до 2022 року у концерну в програмі буде понад 50 легковиків на електротязі (зокрема, що підключаються до мережі гібридів, чистих електрокарів і машин на паливних елементах).

Леонид Попов, drive.ru