Mercedes-Benz запустив в серію водневий кросовер

Компанія Mercedes-Benz представила свій перший серійний автомобіль на водневих паливних елементах. Кросовер отримав назву GLC F-Cell і був представлений на автосалоні у Франкфурті. Продажі моделі повинні початися в наступному році. Спершу машини будуть продаватися тільки в Німеччині, США та Японії, пізніше вони доберуться до інших ринків.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Кросовер побудували на базі стандартної версії моделі GLC. Новинка приводиться в рух завдяки енергії, що одержується в результаті хімічної реакції між киснем і воднем. «Вихлоп» такого кросовера стає звичайна вода. Потужність автомобіля в водневому режимі становить 197 кінських сил. Автомобіль обладнаний двома спеціальними водневими баками, маса кожного з яких становить чотири кілограми.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Крім цього, кросовер комплектується літій-іонною батареєю ємністю 9 кВт-год, що дозволяє проїхати без використання паливних осередків до 50 кілометрів. Загальний запас ходу прототипу становить приблизно 500 кілометрів.

Всього водієві доступні три режими їзди - Eco, Comfort і Sport. Максимальна швидкість кросовера - 160 км на годину.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Mercedes-Benz почав займатися розробкою автомобілів з силовими установками на паливних елементах ще в 1994 році і з тих пір компанія провела випробування більш ніж 300 подібних машин, які в сумі проїхали майже 18 млн кілометрів в різних умовах.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Розробка кросовера GLC F-Cell стартувала в 2015 році. У минулому році німецька компанія показала концепт майбутньої моделі. Машини тестувалися при температурах від мінус 40 до плюс 60 градусів за Цельсієм, а також за умов ураганного вітру швидкістю до 265 км/год, створюваного в аеродинамічній трубі. Під час дорожніх випробувань німці витратили приблизно 200 тонн водню, в результаті розкладання якого в атмосферу було виділено близько 1800 тонн водяної пари.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Одним з конкурентів Mercedes може стати водневий автомобіль від BMW. Таку машину в серійне виробництво компанія планує відправити в 2020 році. Паливні елементи, які перетворюють водень в електрику і пару, дозволяють досягти тієї ж динаміки, що і у моделей зі звичайним мотором. На відміну від електромобілів, машину на водні можна буде заправити істотно швидше. Також воднева модель з'явиться і у Porsche. Офіційний дебют машини відбудеться не раніше 2019 року.

Джерело: Autonews.ru