Найбільший інкасаторський броньовик: 74 тонни і піна проти злодіїв

Інкасаторський бронеавтомобіль завжди ризикує і може бути схильний до нападу грабіжників в будь-якій країні, а особливо Бразилії - країні, де вулична злочинність зашкалює. Тому такий транспорт тут має багаторівневу систему захисту.

Наочний приклад тому - компанія Prosegur, лідер бразильського ринку приватних охоронних структур. Її автопарк налічує 1650 автомобілів, 96% з яких носить марку Mercedes-Benz.

Нещодавно Prosegur придбав найбільший інкасаторський бронеавтомобіль - думається не тільки в Бразилії, але і у всьому світі. Якщо бути точним, то це цілий 25-метровий автопоїзд, повна маса якого досягає 74 тонни. Везе тонни цінностей чотиривісний (8х4) сідельний тягач Mercedes-Benz Axor 2644 - з корисним навантаженням на сідло до 26 т і потужністю двигуна 440 к.с. Кабіна, ясна річ броньована. Примітно, що там, де у цивільного тягача розташований спальний відсік тут - додаткові місця для охорони, з віконцями і бійницями.

Обидва кузова на напівпричепах, ясна річ, не можуть мати таке ж бронювання як кабіна, адже тоді маса автопоїзда перевалила б за 100 тонн. Тим не менш, вони також непогано захищені. Навіть якщо зловмисники все-таки проникнуть в фургони, то заволодіти грошима їм не вдасться, так спрацює спеціальна система Expanded Polyurethane Injection System, яка в лічені секунди наповнить все відсіки поліуретановою піною.Такий же системою обладнані і легкий інкасаторський бронеавтомобіль на базі Mercedes-Benz 915 E. Нещодавно автопарк Prosegur поповнили 134 таких машини.

Джерело: autocentre.ua