Відділення Mercedes-AMG створює електричний суперкар

Минулий Паризький автосалон приніс кілька подробиць про плани по створенню «зелених» моделей з шильдиком Mercedes-AMG. Зокрема, керівник цього відділення Тобіас Моерс, а також глава Мерседеса з досліджень та розвитку Томас Вебер підтвердили чутки: дійсно, повним ходом йде робота над гібридним гіперкаром, що використовує начинку від боліда Формули-1.

SLS AMG Coupé Electric Drive

При розробці електричних спорткарів Даймлеру знадобиться досвід побудови дрібносерійного купе SLS AMG Coupé Electric Drive (Віддача моторів - 750 к.с. і 1000 Н • м, 0-100 км/год за 3,9 с, батарея - 60 кВт•год, запас ходу - 250 км.)

За спиною Вебера - тизер майбутнього гібридного гіперкара. Втім, подробиць плану Томас не розкрив.

У рух автомобіль буде приводити дорожній варіант формульного турбомотора V6 1.6, доповнений електродвигунами. Такий агрегат буде створений у відділенні Mercedes-AMG High Performance Powertrains в британському Бріксворті, а ось за шасі, кузов і загальний розвиток проекту буде відповідати головний центр AMG в Аффальтербасі. За словами Моерса, в продажу ця модель з'явиться приблизно через два роки. До речі, в 2018-м публіка повинна побачити і серійний гіперкар AM-RB 001 - конкурента обговорюваного купе.

У Парижі Моерс заявив, що потужність гіперкара буде вимірюватися чотиризначним числом і що без запуску ДВЗ він зможе проходити близько 50км.

Ще цікавіше, що гіперкаром гібридна тема не обмежиться. Тобіас Моерс пояснив, що в AMG зараз працюють над кількома проектами по гібридизації і електрифікації моделей. Недавній запуск Мерседесом «зеленого» суббренда EQ відкрив для AMG широкі можливості адаптації новітніх технологій електроприводу до своєї лінійки. І мова не тільки про електрифікацію звичайних мерседесівських седанів або універсалів. У гамі AMG з'явиться чисто електричний гіперкар. Про точні терміни його виходу на ринок говорити рано («У всякому разі в планах на 2020 рік його немає», - уточнив Моерс). Проте він не сумнівається, що така машина буде побудована.

Купе SLS AMG Coupé Electric Drive ще в 2013 році встановило рекорд Нюрбургрінга для серійних електрокарів - 7: 56.234. Хороша основа для подальшого розвитку теми.

З огляду на тенденції на ринку, AMG на батареях не повинні нас дивувати. Але в той же час Тобіас Моерс намір зберегти і потужний турбомотор V12 в наступних поколіннях автомобілів, пристосовуючи його до еконорм. Правда, одного разу він може зіткнутися ні з технічною, а з чисто юридичної проблемою.

Vision Mercedes-Maybach 6

Навіть марка Maybach в перспективі може здобути свій електрокар, прообраз якого - Vision Mercedes-Maybach 6 - був показаний в Парижі. (Батарея - 80 кВт•год, запас ходу - 500 км, електромотори - 750 к.с., розгін з нуля до ста - менше чотирьох секунд.)

Днями Бундестаг прийняв резолюцію, що закликає до 2030 року заборонити в Німеччині продаж нових автомобілів з ДВЗ (про таку ідею політики міркували ще влітку). Такий же крок обговорюється в ряді інших країн. При цьому депутати звернулися до Єврокомісії з пропозицією прийняти аналогічну заборону в усьому Євросоюзі.

Леонид Попов, drive.ru