Марка Mercedes-Benz показала перспективні програми та сервіси

Голова ради директорів Даймлера Дітер Цетше на міжнародній виставці електроніки в Берліні (IFA) розповів про нові технології, які незабаром будуть впроваджені в Мерседесах. Зокрема, представив систему In Car Office («офіс в машині»). Він з'явиться на автомобілях марки вже в першій половині наступного року.

У машині ми часом проводимо чи не більше часу, ніж в офісі, вважають німецькі інженери, тому автомобіль повинен стати справжнім помічником у найрізноманітніших повсякденних завданнях. Особливо актуально це буде після появи серійних безпілотників.

Система In Car Office автоматично завантажується, коли водій сідає в автомобіль, і дозволяє йому залишатися в робочому ритмі, наприклад, в пробках.

Система заснована на додатку Microsoft Exchange, який забезпечує обмін повідомленнями в робочій групі, спільний доступ до календарів і менеджерів завдань. Також In Car Office відстежує вхідні дзвінки (нагадає про пропущений виклик під час руху). Зрозуміло, тут будуть і інші програми, що дозволяють працювати з поштою або мережевими сервісами, - в перспективі аж до відеоконференцій.

В гарному готелі достатньо зателефонувати в обслуговування, щоб викликати таксі, замовити столик в ресторані або квиток в театр. У цьому напрямку компанія буде розвивати і вже існуючий консьєрж-сервіс Mercedes Me, розповів Цетше.

Ще одна система недалекого майбутнього: Motion seating ( «рухома посадка»). «Людина сидить більшу частину часу, - нарікає Цетше, - за сніданком, в машині, офісі, кінотеатрі, ресторані». Чи потрібно пояснювати, що це одна з причин різних недуг. Концерн Daimler має намір запропонувати в автомобіль щось на зразок персонального фітнес-тренера, що змушує людину хоч трохи рухатися. І мова не просто про давно освоєному масажі.

За задумом німців, в далеких поїздках система буде регулярно злегка змінювати нахил спинки крісла, щоб спина водія не залишалася довго в одному положенні.

Функція Motion seating задумана як частина більш загальної концепції «активної комфорту» (Active comfort), яка має на увазі єдиний контроль за всіма умовами проживання в машині - від клімату і освітлення до музики. Одним натисканням віртуальної кнопки на екрані водій зможе миттєво змінювати весь антураж, бажаючи підбадьоритися або, навпаки, розслабитися. Більш того, як і ряд інших фірм, Daimler в перспективі бачить інтеграцію такої системи з біометричними датчиками, які дозволять машині розпізнавати стан людини і реагувати відповідним чином (задум аналогічний розробці фірми Faurecia).

Всім знайомі самопаркувальники, здатні знайти вільне місце при русі вздовж ряду машин. У новій системі зроблено наступний крок - автомобілі навчилися ділитися через хмарний сервіс цією інформацією з іншими учасниками руху.

Наступна проблема, над якою замислилася компанія, - пошук паркувального місця. Зараз в кооперації з фірмою Bosch в Штутгарті запущений пілотний проект Community-based parking. У ньому кілька Мерседесів під час своїх звичайних поїздок по місту заодно оновлюють карту вільних місць в паркувальних зонах. Ці дані пересилаються на сервер, а далі схема потрапляє на екрани інших машин. Тепер водієві потрібно лише вибрати найближчу точку, і система побудує маршрут до неї.

Паралельно з «ком'юніті-паркуванням» німці відчувають парковку машини без людини в межах автостоянки (Automated valet parking) і виклик легковика через смартфон в потрібну точку (до входу в будівлю, наприклад). В експерименті беруть участь фірми car2go (каршерінг) і знову ж Bosch. Ця функція потрапить в серію раніше, ніж повний автопілот, повідомляє Daimler.

На берлінській виставці глава Даймлера також підтвердив запуск в Штутгарті пробного проекту Smart ready to drop з доставки замовлень в багажники Смартів (спільно з DHL) і намір поступово поширити цю послугу на сім міст. Уже восени компанія почне випуск ексклюзивного видання Smart Fortwo ready to edition з необхідним для такого сервісу модулем зв'язку. А в наступному році до цього ж сервісу фірма підключить легковика марки Mercedes.

Уже з першого вересня додаток pacTris доступно в App Store. Займається воно розстановкою коробок в багажнику сіті-кара Smart Fortwo.

Крім того, Цетше розповів про програму pacTris, яке за вас вирішує таку задачу: як оптимально розташувати коробки в невеликому багажнику, щоб вони усі помістилися. Спроба впихнути всі речі часом виглядає як гра в тетріс. Тепер же водій може зайнятися цим на екрані айфона ще в магазині. Досить відсканувати коди покупок, програма вивудить з Мережі дані про розміри їх упаковок і покаже, що і в якому становищі поміститься в багажник і скільки ще залишилося місця.

Леонид Попов, drive.ru