Відділення Mercedes-AMG побудує суперкар на агрегатах Формули-1

Про те, що відділення Mercedes-AMG подумує створити гіперкар (можливо, середньомоторний), стало відомо ще минулої осені. Тепер журнал Evo з посиланням на анонімного інсайдера з команди Mercedes AMG Petronas розкрив деталі задуму. Автомобіль дійсно отримає середньомоторну компоновку, а побудують його на основі агрегатів від нинішнього боліда Формули-1 - Мерседеса F1 W07.

Mercedes-AMG F1 W07 Hybrid

Болід Mercedes-AMG F1 W07 Hybrid стараннями Льюїса Хемілтона і Ніко Росберга в цьому сезоні майже не залишає шансів конкурентам.

Середньомоторне купе мерседесівці вже створювали (зліва вгорі - концепт C112 1991 року, внизу - Mercedes-Benz Schulz Studie CW311 1978 го). Існували й зовсім вже екзотичні по дизайну проекти, такі як Mercedes-Benz Biome (2010 рік), втілений, правда, тільки в макеті.

Зокрема, Evo запевняє, що топове купе отримає турбомотор V6 1.6 і гібридний привід (а не 12-циліндровий важкий агрегат, як передбачалося раніше). Причому на відміну від Формули у нього з'являться електромотори на передній осі, повнокероване шасі з повертаючими задніми колесами і системою векторизації тяги. Ідея адаптувати двигун, розрахований всього на кілька гонок, до дорожньої моделі звучить дивно. Але німці можуть додати йому об`єму (аж до пари літрів), поставити інший турбокомпресор (може, навіть два). Система охолодження, звичайно, буде повністю переглянута.

А це фантазія журналу Evo на тему майбутнього купе. Британці вважають, що ми побачимо щось, що нагадує обводами малосерійний гіперкар AM-RB 001 від Астона і Ред Булла.

Споряджена маса гіперкара складе 1000-1300 кг. Сумарна віддача його гібридної системи перевищить тисячу сил. Максималка - понад 350 км/год (а то і чотирьохсот), розгін до ста повинен займати не більше 2,5 с. Зараз розробляється дизайн цього купе, а незабаром компанія поглибиться в технічні деталі. Показати таку незвичайну машину мерседесівці намічають у 2017 році - на 50-річчя AMG. Відповідно, і тираж може бути дуже невеликим - всього 50 штук. Прогнозована ціна - близько чотирьох мільйонів євро.

Леонид Попов, drive.ru