Екологічний суббренд Мерседеса може бути названий MEQ

Про можливе створення «зеленого» суббренда в піку лінії BMWi глава Мерседеса з маркетингу Ола Калленіус заявив ще навесні. Тепер прийшло непряме підтвердження, що на такий крок фірма дійсно зважилася. За інформацією видання Auto Express, марка Mercedes-Benz зареєструвала низку найменувань машин - від EQA, EQB і аж до EQX. До того ж запатентовані рекламні слогани «EQ inside», «EQ boost» і «Generation MEQ». Останнє передбачає, що скороченням MEQ може називатися весь суббренд в цілому (Mercedes-EQ).

За неофіційними даними, первістком нового суббренда виявиться електричний седан EQS, а в його зовнішності ми знайдемо деякі риси від концепту IAA 2015 року, показаного тут.

Машини MEQ повинні будуть виділятися з ряду звичайних Мерседесів і зовні, і по технічній начинці, і в інтер'єрі.

Представники фірми відмовилися від коментарів, і все ж саме такі позначення, найімовірніше, отримають оригінальні електрокари на платформі EVA (electric vehicle architecture). Зокрема, чотиридверка EQS у вигляді концепту може бути представлена на початку 2017 року, але на ринок вона потрапить в кращому випадку в 2018-му, швидше, навіть в 2019-м.

Ще в 2010 році німці побудували концепт F 800 Style, для якого була розроблена гнучка платформа, яка давала можливість зробити седан, який підключається до розетки, бензоелектричним гібридом, так і машиною на водневих паливних елементах. Той досвід став у нагоді при розробці нових «зелених» моделей.

За седаном на конвеєр встане електричний паркетник. Причому концепт, що його передвіщає, дебютує навіть раніше - вже в Парижі в жовтні нинішнього року. Там же глядачі побачать кросовер на паливних елементах. В рамках розвитку «зеленого» суббренда задумані ще один седан і кросовер. Всі вони допоможуть радикально розширити число електричних моделей Даймлера. Навіть новий Sprinter може отримати таку версію.

Леонид Попов, drive.ru