Mercedes зробив безпілотний автобус майбутнього (відео)

Автобус компанії Daimler подолав 20 кілометровий маршрут в Амстердамі без будь-якого втручання з боку людини.

Два роки тому компанія Mercedes представила концепт вантажівки майбутнього Future Truck 2025, який буде оснащений системою автопілота, що дозволяє фурі підтримувати швидкість до 85 кілометрів на годину. Не так давно ця технологія була адаптована для міської їзди і додана в автобус майбутнього Future Bus, який зможе розганятися до 70 кілометрів на годину.

Щоб підтвердити можливості своєї новинки, Mercedes провів демонстрацію на довгій трасі для швидкісного автобусного транспорту в Європі. Future Bus зміг самостійно проїхати маршрут в 20 кілометрів, висаджуючи пасажирів на автобусних зупинках, зупиняючись перед світлофорами, об'їжджаючи різні перешкоди і долаючи тунелі.

Future Bus

Все це стало можливим завдяки установці декількох радарів ближнього і далекої дії, їх точній взаємодії з системою камер і GPS навігатором. Додатково до всього, Future Bus досить розумний, щоб за допомогою Wi-Fi визначати статус світлофорів і завантаженості доріг.

Future Bus

У Daimler Buses пояснили, що для масового введення автобусів з автопілотами в майбутньому, будуть потрібні окремі смуги для міського автотранспорту. Номінальний водій буде керувати автобусом в звичайному режимі, при можливості перемикаючись на систему автопілота, коли це буде максимально безпечно і ефективно.

І хоча це тільки концепт, Daimler поступово наближають нас до світлого майбутнього для міського автотранспорту, який буде в значній мірі екологічніше і безпечніше, ніж зараз.

Джерело: auto.mail.ru