Mercedes-Benz розсекретив водневий кросовер

У наступному році почнуться продажі першого в світі водневого кросовера Mercedes-Benz GLC F-Cell з можливістю підзарядки батарей від електромережі. Ще в 2009 році Daimler AG представив водневий хетчбек Mercedes-Benz B-класу F-Cell, який, правда, в продаж не надійшов, а здавався виключно в оренду. На відміну від нього, новий GLC F-Cell буде доступний для покупки вже в наступному році в Німеччині, США та Японії. Причому це буде унікальний автомобіль в своєму класі, адже, на відміну від інших водномобілів, таких наприклад, як Toyota Mirai, його можна буде заряджати від електромережі.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

За словами розробників, таке рішення дозволить зробити експлуатацію автомобіля найбільш комфортною для власника. На ніч він може поставити автомобіль на зарядку, що дозволить не витрачати водень, плюс до цього, в чисто електричному режимі Mercedes-Benz GLC F-Cell зможе проїхати 48 кілометрів. З повністю заправленим водневим баком і зарядженими акумуляторами машина здатна подолати вже 500 кілометрів, тобто однієї водневої заправки цілком повинно вистачити на тижневу експлуатацію.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Сам процес заправки займає три хвилини, що цілком можна порівняти з автомобілями з бензиновими або дизельними двигунами. Незважаючи на ряд переваг, мінусів в експлуатації водномобілів як і раніше вистачає. Це і їх висока ціна і мізерна кількість водневих заправок, мережа яких тільки починає розвиватися. До речі, перспективи водневих автомобілів багато провідні автовиробників оцінюють досить скептично.

Mercedes-Benz GLC F-Cell

Наприклад, концерн Hyundai днями офіційно заявив, що відмовляється від розробки водномобілів, так як в найближчому майбутньому вони не будуть затребувані. Набагато більш перспективними, на думку корейців, є гібридні автомобілі та електромобілі, на розробці яких вони і зосередять свої зусилля. Інші компанії, такі, як BMW, Nissan, Volkswagen і Ford, хоч і продовжують розробляти водневі автомобілі, але запускати їх в серійне виробництво поки не поспішають.

Джерело: auto.mail.ru