Водневий Mercedes-Benz GLC з'явиться в 2017 році

У той час як японські компанії Toyota і Honda досить далеко просунулися у створенні та виробництві гідрогеномобілей, німецькі автовиробники перебувають поки в ролі наздоганяючих. І якщо Toyota вже випускає серійні Toyota Mirai, а Honda в наступному році почне виробництво вже другого покоління автомобілів на водні Honda Clarity, то Mercedes-Benz запустить у продаж свій перший серійний гідрогеномобіль не раніше 2018 року.

Mercedes-Benz GLC

Взагалі-то німці хотіли дебютувати в сегменті гідрогеномобілів ще в 2014 році з компактвеном Mercedes B-класу, але після ретельного аналізу ринкових перспектив, вони прийшли до висновку про повну безперспективність продажів водневого Mercedes-Benz B-класу. Автомобіль вийшов дуже дорогим і попросту не окупив би всі витрати.

За словами голови відділу перспективних розробок Mercedes-Benz Томаса Вебера, вибір такого автомобіля був неправильним, оскільки гідрогеномобілі можуть вийти на самоокупність, тільки в дорогих сегментах, до яких Mercedes-Benz B-класу не відноситься. Ця помилка була врахована і першим серійним гідрогеномобілем концерну Daimler AG стане кросовер Mercedes-Benz GLC, дебют якого відбудеться на Франкфуртському автосалоні в 2017 році. Машина отримає назву Mercedes-Benz GLC F-Cell, дальність ходу на «повному баку» складе 630 кілометрів, при цьому на заправку на спеціальній станції потрібно всього 3 хвилини. Та й ціну німці обіцяють цілком прийнятну - трохи більше 70 000 євро, що для гідрогеномобіля не так вже й багато. Mercedes-Benz треба поспішати, оскільки аналогічні розробки так само ведуть конкуренти. І якщо Audi поки віддає перевагу електромобілям, то BMW вже пообіцяла випустити свій серійний автомобіль на водні в 2020 році. Не варто забувати і про японські компанії, які незабаром напевно випустять гідрогеномобілі преміум-класу.

Джерело: auto.mail.ru