«Мерседес» побудував водневий концепт-кар з автопілотом

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Компанія Mercedes-Benz представила на виставці споживчої електроніки CES в Лас-Вегасі концепт-кар F 015 Luxury in Motion («розкіш в русі»). Прототип отримав системи повністю автономного управління та силову установку на паливних комірках з можливістю підзарядки батарей від побутової електромережі.

Габаритна довжина F 015 Luxury in Motion склала 5220 міліметрів, ширина - 2018 міліметрів, а висота - 1524 міліметра. Розмір колісної бази дорівнює 3610 міліметрів. В архітектурі прототипу застосували вуглепластик, алюміній і міцну сталь.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

До складу 270-сильною силової установки увійшло два електромотори (по 135 сил кожен), енергія для яких виробляється в результаті хімічної реакції між воднем і киснем. Крім того, агрегати можуть живитися від комплекту літій-іонних акумуляторів. F 015 Luxury in Motion здатний розганятися з місця до 100 кілометрів на годину за 6,7 секунди, а його максимальна швидкість становить 200 кілометрів на годину.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

При повністю заправлених баках і заряджених батареях машина здатна проїхати 1100 кілометрів, 200 кілометрів з яких долаються за рахунок енергії акумуляторів.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Автомобіль може повністю управлятися електронікою завдяки спеціальним камерам, лазерним і ультразвуковим сенсорам, а також докладним картам місцевості.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Крім того, електроніка прототипу здатна «спілкуватися» з іншими автомобілями на дорозі, об'єктами інфраструктури та людьми. За словами представників німецької марки, надзвичайно важливо «створити довірчі відносини між людиною і автономним автомобілем».

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Наприклад, при ручному управлінні світлодіодні фари і задні ліхтарі концепт-кара горять білим світлом, а при включеному автопілоті - синім. Якщо прилади прототипу виявлять на дорозі пішохода, то LED-елементи на радіаторних гратах загоряться червоним світлом, а автомобіль автоматично зупиниться.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

При цьому система буде контролювати інтенсивність гальмування, виходячи з відстані від рухомого ззаду об'єкта, щоб уникнути аварійної ситуації. Нарешті, пішохід, який опинився на шляху почує з зовнішнього динаміка прохання «відійти в сторону».

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

F 015 Luxury in Motion має задні двері, що відкриваються проти напрямку руху заради зручності посадки. При безпілотний режимі передні сидіння машини здатні повертатися на 180 градусів, щоб пасажири сиділи обличчям один до одного.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Взаємодія людей з системами машини здійснюється через шість спеціальних моніторів. Функціями автомобіля можна управляти натисканнями пальців на екран, а також жестами і рухом очей.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion

Восени 2014 компанія Mercedes-Benz представила безпілотну вантажівку майбутнього - Future Truck 2025. Випробування прототипу, який назвали «революцією на автомагістралях», проводили «в реальних дорожніх ситуаціях» на ділянці траси неподалік від Магдебурга. Передбачається, що першим серійним «Мерседесом» з автопілотом стане седан S-Class Intelegent Drive. Його прем'єра намічена на весну нинішнього року.

Джерело: http://motor.ru