Mercedes-Benz оснастив вантажівка автопілотом

Mercedes-Benz Future Truck 2025

На виставці комерційного транспорту в Ганновері компанія Mercedes-Benz представила своє бачення вантажівки майбутнього - концепт Future Truck 2025. Прототип, який виробник назвав «революцією на автомагістралях», оснастили автопілотом і вже випробували «в реальних дорожніх ситуаціях» на ділянці німецької траси А14 неподалік від Магдебурга.

У «Мерседесі» відзначили, що дизайн прототипу дає уявлення про зовнішність майбутніх вантажівок марки. Крім того, однією з особливостей концепту стало оформлення передньої частини кабіни - безліч світлодіодних ліхтарів, що змінюють колір залежно від режиму роботи автомобіля. Так, блакитне підсвічування включається в той момент, коли машина управляється електронікою, а біла позначає, що вантажівка веде людина.

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Замість дзеркал заднього виду встановлені камери, які виводять зображення на вертикальні екрани. Підлога і передня панель кабіни оброблені деревом, водійське крісло відкидається і повертається на 45 градусів, а на приладовій панелі встановлений знімний планшет, з якого керується вся електроніка автомобіля, включаючи клімат-контроль.

Mercedes-Benz Future Truck 2025

До складу системи автопілота входять спеціальні радари, скануючі простір перед автомобілем (один на 18 градусів і 250 метрів вперед, інший - на 120 градусів і 70 метрів), радари з боків кабіни, стереокамера («бачить» дорогу на 100 метрів вперед, а також навколишній простір на 45 градусів в горизонтальній площині і 27 градусів у вертикальній).

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Камера може розпізнавати одно-або двохсмугові дороги, стаціонарні або рухомі об'єкти, пішоходів, а також здатна зчитувати інформацію з дорожніх покажчиків. Електроніка розпізнає об'єкти в мертвій зоні на всій протяжності фури, також попереджаючи водія про можливість зіткнення з об'єктами при маневруванні на невеликих швидкостях, наприклад, зі стовпчиками на парковках або дорожніми знаками.

Mercedes-Benz Future Truck 2025

Крім цього, електроніка вантажівки може «спілкуватися» з іншими машинами на дорозі і об'єктами інфраструктури. Це дозволяє водієві заздалегідь дізнатися про дорожні утрудненнях на маршруті попереду.

Mercedes-Benz Future Truck 2025

«Мерседес» готує автопілот і для легкових автомобілів. Очікується, що першим в найближчому майбутньому таку систему отримає седан S-Class.

Джерело: motor.ru