«Мерседесам» з автопілотом дозволили їздити по дорогах США

Компанія Mercedes-Benz отримала офіційний дозвіл від властей штату Каліфорнія проводити випробування автомобілів з функціями автономного управління на дорогах загального користування. Про це повідомляє прес-служба виробника.

«Ми хочемо протестувати наші нові розробки саме на американських дорогах, так як дорожній рух у США відрізняється від німецького в ряді аспектів. Ми розраховуємо використовувати отриманий досвід у наших подальших дослідженнях», - зазначив голова відділення досліджень і розробок концерну Daimler Томас Вебер.

Вебер пояснив, що американські траси набагато ширше більшості німецьких і мають від шести до восьми смуг руху, а дорожні знаки встановлюються на протилежному боці. Крім того, місцеві ПДР віддають перевагу проїзду перехрестя тому водію, який опинився на ньому першим.

У Mercedes-Benz запевняють, що випробування машин з автопілотами відповідатимуть усім вимогам до відповідних тестів, встановленим каліфорнійськими властями навесні. Зокрема, випробувачам автомобілів-безпілотників заборонено спати або займатися якими-небудь відволікаючими справами. Вони зобов'язані постійно перебувати в салоні, а при необхідності відразу прийняти управління на себе.

Водії також повинні пройти необхідне ліцензування, в якому буде зазначено, що вони ознайомлені з особливостями і технологіями автономних машин. Крім того, вони зобов'язані закінчити курси контраварійного водіння.

Раніше право проводити випробування машин-безпілотників на каліфорнійських дорогах отримала компанія Audi. Розробкою і тестами автомобілів з функціями автономного управління також займаються фірми Volvo, Google, Honda, Toyota, Audi, BMW, Volkswagen, Cadillac, Ford, Continental і Renault.

Джерело: motor.ru