Санкції залишили Росію без броньованих «Мерседесів»

Mercedes-Benz S600 Pullman GuardКонцерн Daimler припинив поставки в Росію однієї з броньованих моделей Mercedes-Benz. Яку саме, поки не уточнюється. Припинення експорту пов'язано з тим, що подібні автомобілі через високий ступінь захисту відноситься до продукції подвійного призначення, на яку поширюються санкції Євросоюзу стосовно РФ. Про це «Ведомостям» розповів представник «Даймлера».

Товарами подвійного призначення вважається продукція, яка використовується в мирних цілях, але при нагоді може бути використана як військова техніка. Євросоюз узгодив заборону на ввезення подібних товарів до Росії 29 липня 2014 у зв'язку з подіями на Україні. Ембарго також стосується зброї та енергетичного обладнання.

На даний момент Mercedes-Benz також не домовився з російськими партнерами про початок великовузлового складання моделі S-Class на території РФ. Компанія хотіла налагодити випуск на потужностях держкорпорації «Ростех» або підприємства «МосАвтоЗіЛ». Очікувалося, що виробник вибере складальника в липні. В даний час «Мерседес» продовжує переговори з потенційними партнерами для «більш детального опрацювання проекту».

На даний момент в лінійці Mercedes-Benz на території РФ представлені чотири броньовані моделі - лімузин S600 Pullman, седан S-Class, позашляховик G-Class і кросовер M-Class. Поставлявся до Росії Pullman побудований на базі S-Class попереднього покоління.

На початку серпня «Мерседес» представив броньований S-Class на базі моделі нового покоління. До кінця року в лінійці виробника повинен з'явитися новий Pullman, який стане найдорожчим серійним седаном у світі.

Також Mercedes-Benz планує випуск більш дорогих версій S-Class під відродженим брендом Maybach. У компанії розраховують, що розширення сімейства S-Class допоможе їй до 2020 року зайняти першу сходинку серед виробників автомобілів преміум-класу, обігнавши по продажах BMW і Audi.

Джерело: motor.ru