Моторні війни переходять в сегмент 4-циліндрових агрегатів

Mercedes-Benz A45 AMG

Великі преміум-виробники вже десятиліттями ведуть битву за звання найкрутішого моториста. Jaguar в 1990 році випустив XJR з мотором потужністю 370 кінських сил. BMW відповіли 400-сильним М5. Mercedes і Audi пішли ще далі, так що BMW довелося зробити 500-сильний М5. І в наші дні цю битву перенесли на територію 4-циліндрових моторів.

Mercedes-Benz почав перший, показавши, як треба, на прикладі своїх божевільних А45 і CLA45 - обидва автомобілі оснащені 4-циліндровим 360 сильним мотором, який був найпотужнішим серійним 4-цилиндровиком в світі. Втім, недовго. Volkswagen відреагував блискавично, представивши 400-сильний Golf R. І ось тепер ходять чутки, що Mercedes планує відповісти конкурентам ще більш потужною модифікацією А-класу, щоб захистити титул виробника найпотужнішого серійного хетча в світі. І звичайно, для цього буде використаний 2,0-літровий 4-циліндровий мотор.

M133

Це вже підтвердив, нехай і побічно, один з керівників AMG Олівер Вайхе, заявивши, що компанія має намір і далі розвивати свій двигун, але одночасно з цим спростував розробку BlackSeries А45.

Враховуючи сучасні тенденції розвитку малолітражних моторів, а також рівень технології, збірки і продуктивності турбін, не можна не припустити, що незабаром ми зможемо бачити 4-цилиндровиком в спорткарах початкового рівня, суперседанів і, можливо, навіть в гіперкарах.

Джерело: autoutro.ru