Кросовер GLB займе нову нішу в лінійці Мерседесів

Вперше про проект, умовно названому City-G, інсайдери розповіли в минулому році. Тоді планувалося, що побудують новинку на платформі JC1, яку Daimler і Renault-Nissan мали намір створити спільно. І ось стало відомо: паркетник з внутрішнім кодовим позначенням x247 і передбачуваним шильдиком GLB буде спроектований на основі платформи MFA2. Її вже розробляють в компанії. Це друге покоління передньопривідного «візка» MFA. Можна припустити, що пізніше ми побачимо її на нових легковиках Mercedes-Benz А, B, CLA і GLA. А якщо в керівництві Мерседеса затвердять родстер SLA, то і він цілком здатний опинитися в цій компанії.

Ілюстрації: Christian Schulte

Це поки лише стороння фантазія на тему. Ще невідомі навіть точні розміри новинки, не кажучи про її зовнішності.

Позашляховик Geländewagen наступного покоління, як ми знаємо, стане більший, легше, економічніше і гламурнішим. Новий же компактний паркетник перейме у G-класу чисто візуальні ефекти - деяку незграбність і простоту ліній. Але це все обман: не по зовнішності, а по суті відмінності будуть радикальними. Ні про який молодший Гелендеваген тут і мови не йде, хоча саме так нову модель німці і намагалися викласти, коли розповідали про задум.

Спочатку конструктори задумали розробити GLB у двох варіантах: короткому (це був би прямий суперник, наприклад, для Ленд Ровера Landy) і подовженому, семимісному. Тепер автори ідеї, проаналізувавши потенційний попит, більше схиляються до однієї версії з трьома рядами сидінь. Якщо раніше вважалося, що City-G буде менше GLA (в ньому зараз 4,4 м), то тепер куди більш імовірно, що нова машина виявиться трохи більше його по довжині. Нішу для GLB звільнить кросовер GLK. Зараз у ньому від носа до хвоста 4,54 м. Однак в наступному поколінні він повинен підрости.

Mercedes-Benz GLK

Нагадаємо, що кросовер GLK побудований на платформі C-класу (MRA). Нинішній кросовер випускається з 2008 року, а новий повинен з'явитися в 2015-2016 році. Тут показаний тестовий зразок, який наш читач Дмитро Лобачов зняв на трасі Дубай - Аль-Айн.

Якщо врахувати термін життя однієї генерації GLK (років вісім), важко уявити, що GLB задумали випустити йому на заміну, нехай такий хід і напрошується. Але, схоже, нас чекає саме розширення асортименту кросоверів компанії. До того ж, за неофіційними даними, базовий GLB - це чисто міський паркетник з переднім приводом. Тільки за доплату можна буде отримати повнопривідну версію. Ймовірно, вона повинна відрізнятися від «бази» і кліренсом, і зовнішніми позашляховими атрибутами типу накладок на пороги і бампери, розширених крил.

Mercedes-Benz GLA

Незважаючи на непогані, за мірками кросоверів, позашляхові здібності моделі GLA, особливо з пакетом off-road, через лінії і загальні пропорції кузова багато його сприймають просто як піднятий А-клас, або, якщо завгодно, найправильніший А-клас. «Побратим» GLB, по ідеї, повинен максимально дистанціюватися від такого сприйняття. І більше брутальним виглядом, і дорожнім просвітом.

Лінійку двигунів GLB відкриватимуть трьохциліндрові агрегати Renault. Вище розташуються різні «четвірки» Mercedes, бензинові та дизельні. На вершині гами - 380-сильний турбомотор для версії GLB 45 AMG. Залежно від двигуна комплектуватися паркетник буде семиступеневим «роботом» або дев'ятиступеневим «автоматом». І хоча розробка машини ще тільки йде, в Мережу просочилася намічувана дата старту виробництва - 2019 рік.

Леонид Попов, drive.ru